2016 m. spalio mėn. 23 d.

Du-evaldui

BC Dzūkija

 

Aktualijos
0

Alytaus aeroklube gausios karių pajėgos

  • DK BUB pratybos. Kęstučio Ražanausko nuotr.

 

Alytaus aeroklube šiandien sutelktos gausios karių pajėgos. Čia vyko Didžiosios kunigaikštienės Birutės Ulonų bataliono (DK BUB) pratybos, kuriose dalyvavo apie 80 karių. 

„Šiuo metu vyksta pratybos „Sumanus ulonas“. Tai yra padalinių taktiniai mokymai, kurių metu treniruojama bataliono vadavietės ir padalinių valdybos grupės valdyti ir vadovauti operacijoms mieste. Viskas vyksta Alytaus mieste. Mes pasirinkome Alytaus aeroklubą kaip tinkamą objektą įrengti vadavietei ir treniruoti štabo kuopą. Turėjome įrengti vadavietę apgyvendintoje vietovėje, pastatuose, o padalinių valdybos grupes išdėstyti mieste“, – kalbėjo DK BUB S3 skyriaus viršininkas majoras Gediminas Ališauskas.  

Nors pratybų metu nei šūvių nei didelio veiksmo mieste nebuvo, tačiau šios pratybos labai svarbios mokytis, kaip tinkamai pasirengti mūšiui. 

Pasak DK BUB S3 skyriaus viršininko majoro G. Ališausko, pagrindinis operacijų mieste principas, perprasti vietovę ir išmokti veikti ne tik miškuose ar poligonuose, bet ir apgyvendintoje vietovėje. 

„Be galo svarbu treniruotis mieste, kadangi miestai pasaulyje didėja, jų daugėja ir pagrindiniai konfliktai šiuo metu pasaulyje vyksta miestuose. Pavyzdžiui, Sirijoje Alepo mieste yra didžiausi konfliktai, todėl ir mums reikia saugotis. Ulonų batalionas yra Alyatus batalionas, tad mes džiaugiamės turėdami galimybę treniruotis mieste“, – teigė majoras G. Ališauskas 

Tai ne pirmos ir ne paskutinės DK BUB pratybos, kurių metu mieste juda karių šarvuota technika.

 

Viktorija Ražukaitė

 

 

 

Dalintis:
  • googleplus
  • linkedin

Yra 0 komentarų

Palikite komentarą

Norite pareikšti savo nuomonę?
Parašykite atsakymą!