2016 m. spalio mėn. 14 d.

Du-evaldui

BC Dzūkija

 

Gyvenimas
0

Alytuje duris atvėrė dienos centras „GALI“

  • Modestos Kvedaravičiūtės nuotr.

„GALI“ tai naujas dienos centras Alytuje, kurį atidarė visuomeninė organizacija „Gelbėkit vaikus“.  Trumpame pavadinime „GALI“  slypi centro veiklos kryptis  – galimybės auga laistomos idėjų.

Atidarymo proga dienos centrui pačios didžiausios sėkmės palinkėjo Alytaus miesto mero pavaduotoja Valė Gibienė bei įteikė simbolinę  dovaną– baltos rožės paveikslą.

Renginio metu vaikams netrūko atrakcijų, pasiskirst3 į dvi grupeles varžėsi estafetėse, šokinėjo ant batuto.

„Nuo balandžio mėnesio padaryta daug.  Linkiu šiam centrui pačios nuoširdžiausios sėkmės – visiems vaikams, tėvams, kad jie centre jaustųsi kaip namuose“, – kalbėjo vicemerė

„Gelbėkit vaikus“ generalinė direktorė Rasa Dičpetrienė taip pat stebėjosi greitai nuveiktais įsikūrimo darbais.  „ Vaikams jau yra įkurtas kampelis. Ačiū visiems už pastangas ir triūsą“, – džiaugėsi R, Dičpetrienė.

Pasak vaikų dienos centro „GALI“ projekto vadovės Ingos Bubelienės, idėją įgyvendinti nebuvo sunku, nes didelio dėmesio sulaukė iš palaikančiųjų.

„Buvo daug palaikymo iš šalies, tiek iš valdžios, tiek iš mūsų struktūrinio padalinio „Išgelbėkit vaikus“. Sudėtinga, kai reikia suremontuoti patalpas, o nėra už ką, tad sunkiausia buvo surinkti lėšas. Vaikučius surinkti buvo lengviausia užduotis“, – teigė I. Bubelienė

Pašnekovė papasakojo apie netolimos ateities planus, kokia veikla vaikai užsiima būdami vaikų dienos centre „GALI“.

„Planų turime labai daug ir įvairių. Dar ne viskas įgyvendinta, tiek tėvams mokymai, tiek vaikams. Yra veiklų kurias reikia koreguoti, o žiūrint į ateitį – mums reikia kabinetų, remonto. Būna, jog ir tėvams reikia pagalbos psichologinės ar dėl ugdymo. Vaikai grįžta iš mokyklos ir jiems reikia poilsio, tad čia gali pažiūrėti televizorių, paskaityti knygutes ar padūkti kieme. Paskui jau eina namų darbų ruoša, nes vaikas, gyvenantis asocialioje šeimoje, sunkiai susikaupia ar net neturi sąlygų ruošti pamokas“, – pasakojo projekto vadovė

Šį vaikų dienos centrą gali lankyti ne visi vaikai. Pirmenybė teikiama asocialių šeimų vaikams, o jeigu lieka laisvų vietų, tai priimamai ir pasiturinčių šeimų vaikai.

 

Modesta Kvedaravičiūtė

 

 

Dalintis:
  • googleplus
  • linkedin

Yra 0 komentarų

Palikite komentarą

Norite pareikšti savo nuomonę?
Parašykite atsakymą!