2016 m. spalio mėn. 23 d.

Du-evaldui

BC Dzūkija

 

Sveikata ir grožis
0

Gauta sezoninio gripo vakcina: nemokami skiepai rizikos grupės asmenims

Gauta sezoninio gripo vakcina: nemokami skiepai rizikos grupės asmenims15 min.lt nuotr.

Visos Alytaus miesto ir rajono asmens sveikatos priežiūros įstaigos jau gavo sezoninio gripo vakciną, nupirktą už valstybės lėšas. Pasaulio sveikatos organizacija ypač rekomenduoja pasiskiepyti šiems rizikos grupių asmenims: 65 metų ir vyresniems; sergantiems lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų, metabolinėmis, navikinėmis ir kitomis ligomis; gyvenantiems socialinės globos ir slaugos įstaigose; nėščiosioms; sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams. Rizikos grupėms priklausantys asmenys, norintys pasiskiepyti nemokama gripo vakcina, turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Skiepai yra pati veiksmingiausia priemonė, apsauganti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų. Gripo viruso antigeninė struktūra pasikeičia vidutiniškai vieną kartą per metus, todėl skiepytis rekomenduojama kiekvienais metais prieš prasidedant gripo sezonui. Tinkamiausias tam metas – spalio, lapkričio mėnesiai. Pasiskiepijus apsauga susiformuoja po dviejų savaičių ir trunka visą gripo sezoną.

Asmenys, nepriklausantys rizikos grupėms, turėtų skiepytis mokama gripo vakcina. Mokamai galima pasiskiepyti gydymo įstaigoje, kurioje esate prisirašę, arba kitoje įstaigoje, teikiančioje šias paslaugas.

Šių metų spalio 10–16 dienomis, lyginant su prieš tai buvusia savaite, sergamumas ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis padidėjo visose Alytaus apskrities administracinėse teritorijose, bendras apskrities sergamumo rodiklis per savaitę – 72,9 atvejo.

Sergamumas viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis Alytaus mieste padidėjo 8 proc., registruoti 503 susirgimai šiomis ligomis, 10 tūkst. gyventojų teko 93,5 atvejo. Žymiai dažniau sirgo vaikai, 72,6 proc. visų sirgusiųjų sudarė asmenys iki 17 metų amžiaus.

Susirgimų gripu Alytaus mieste dar neregistruota.

Pasiskiepykite nuo gripo ir apsaugosite ne tik savo, bet ir aplinkinių sveikatą. Skiepai labai sumažina galimybę susirgti, o susirgus persergama lengvesne forma. Tai padės išvengti pavojingų komplikacijų, kurios gali baigtis net mirtimi.

 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie SAM

Alytaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus inf.

Dalintis:
  • googleplus
  • linkedin

Yra 0 komentarų

Palikite komentarą

Norite pareikšti savo nuomonę?
Parašykite atsakymą!