2016 m. spalio mėn. 14 d.

Du-evaldui

BC Dzūkija

 

Gamta
0

Kelyje žuvusi lūšis taps T. Ivanausko muziejaus eksponatu

Kelyje žuvusi lūšis taps T. Ivanausko muziejaus eksponatuard.am.lt nuotr.

Aplinkosaugininkai dažnai sulaukia skambučių dėl keliuose numuštų žvėrių. Laukiniai žvėrys yra medžioklės plotų naudotojų nuosavybė, todėl apie numuštus žvėris keliuose Bendrasis pagalbos centras informuoja medžioklės plotų naudotojus, kurie šiuos „nelaimėlius“ utilizuoja pagal nustatytą tvarką. Tačiau, kaip elgtis, jeigu auto įvykyje žūsta Raudonosios knygos atstovas.

2016 m. rugsėjo 27 d. naktį taip įvyko Varėnos rajone, kelio ruože Valkininkai – Vilnius 59 kilometre. Pilietis, važiuojantis į Vilnių, pastebėjo šalikelėje numuštą žvėrį, kaip paaiškėjo vėliau lūšies patelę. Tikriausiai gyvūnas migravo iš vieno miško masyvo į kitą, tačiau nesėkmingai. Pilietis pamatęs, kad tai – lūšis, pranešė Bendruoju pagalbos telefonu 112.

Lietuvos Respublikos aplinkos ministro patvirtinta Saugomų rūšių naudojimo tvarka numato: rastus žuvusius saugomų rūšių egzempliorius paimti draudžiama, išskyrus atvejus, kai egzempliorius bus naudojamas mokslo, mokymo įstaigose ar saugomų teritorijų direkcijose mokslo ar mokymo tikslais, ir jo paėmimo faktas nurodomas regiono aplinkos apsaugos departamento padalinio išduotoje pažymoje.

Kadangi pilietis nedelsdamas pranešė Bendruoju pagalbos telefonu, todėl aplinkos apsaugos pareigūnai, gavę pranešimą, greitai sureagavo, nuo kelio paėmė žuvusį žvėrį ir jau kitą rytą lūšies patelę perdavė Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejui.

Tikėtina, kad vėliau kaip mokomoji priemonė eksponatas puoš Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejų.

 

Alytaus RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos inf.

Dalintis:
  • googleplus
  • linkedin

Yra 0 komentarų

Palikite komentarą

Norite pareikšti savo nuomonę?
Parašykite atsakymą!