2016 m. gruodžio mėn. 1 d.

Du-evaldui

BC Dzūkija

 

Sveikata ir grožis
0

Medikai ragina skiepytis, nes sergamumas gripu sparčiai auga

Medikai ragina skiepytis, nes sergamumas gripu sparčiai auga15 min.lt nuotr.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS (ULAC) centro medikai informuoja, kad  bendras sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) skaičius Lietuvoje praėjusią savaitę buvo mažesnis nei ankstesniąją savaitę, tačiau buvo registruota daugiau gripo atvejų.

Keturiasdešimtąją šių metų savaitę (spalio 3–9 d.) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 59,2 atv./10 tūkst. gyventojų. Pernai tuo pačiu metu sergančiųjų buvo mažiau – 51,1 atv./10 tūkst.  gyventojų.

Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis šių metų 40-ąją savaitę registruotas Marijampolės administracinėje teritorijoje, o didžiausias – Vilniaus administracinėje teritorijoje.
Palyginus pastarosios savaitės sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklį su 40-osios savaitės duomenimis, sergamumas gripu ir ŪVKTI išliko panašus, nežymiai padidėjo Alytaus, Klaipėdos, Marijampolės, Telšių, Utenos administracinėse teritorijose ir nežymiai sumažėjo Kauno, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Vilniaus administracinėse teritorijose. Spalio 3-9 dienomis Alytaus administracinėje  teritorijoje užregistruoti 4 susirgimai gripu ir 936 ŪVKTI.

Nuo 2016 m. 40-osios savaitės pradėti rinkti duomenys apie dėl gripo hospitalizuotus asmenis 2016–2017 m. gripo sezonu. 40-ąją metų savaitę visoje Lietuvoje dėl gripo į ligoninę buvo paguldyti 6 asmenys. Iš jų 3 vaikai iki 2 metų amžiaus, 3 asmenys iki 17 metų. Vienas iš hospitalizuotų asmenų paguldytas į intensyviosios terapijos skyrių. Daugiausiai hospitalizuotų asmenų buvo Tauragės apskrityje.

 

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro inf.

Dalintis:
  • googleplus
  • linkedin

Yra 0 komentarų

Palikite komentarą

Norite pareikšti savo nuomonę?
Parašykite atsakymą!