2016 m. spalio mėn. 14 d.

Du-evaldui

BC Dzūkija

 

Verslas
0

Prekiaudami viešosiose vietose, nepamirškite nustatytos tvarką

Prekiaudami viešosiose vietose, nepamirškite nustatytos tvarkąAlytaus miesto sav. nuotr.

Nepaisant lietingos vasaros, šiųmetis sodų, daržų bei miško gėrybių derlius tikrai didelis. Tuo įsitikinome patikrinę prekybą viešosiose vietose – prie prekybos centrų, jų prieigose būriuojasi alytiškiai, norintys parduoti gėrybes, kurių nepajėgia sunaudoti patys. Tačiau čia tenka pastebėti nemažai netvarkos – prekiaujama nuo dėžių, atramų, prekės laikomos ant žemės (grindinio), prekiaujantys neturi leidimų.

Todėl norime priminti alytiškiams, kad pagal Alytaus miesto savivaldybės tarybos patvirtintą Viešųjų vietų, kuriose vykdoma prekyba ir teikiamos paslaugos sąrašą iš automobilių ir jų priekabų galima prekiauti vaisiais ir daržovėmis, kita žemės ūkio produkcija, miško gėrybėmis, automobilių stovėjimo aikštelėse, gatvių atkarpose, netrukdant eismui ir pėstiesiems, o gėlėmis, jų puokštėmis, žvakutėmis Lauko g. (automobilių stovėjimo aikštelėje prie pastato Lauko g. 2), prie Daugų g., Klevų g., Savanorių g ir Užupių kaime esančių kapinių ir kitose automobilių stovėjimo aikštelėse, netrukdant eismui ir pėstiesiems.

Pagal Prekybos ir paslaugų teikimo Alytaus miesto viešosiose vietose taisyklių nuostatas draudžiama prekiauti nuo dėžių, turėklų, atramų, prekėmis laikomomis ant žemės, taip pat prekiauti ir teikti paslaugas viešosiose vietose galima tik turint savivaldybės administracijos Turto valdymo ir verslo skyriaus išduotą leidimą arba leidimo kopiją. Leidimai išduodami laikotarpiui nuo vienos dienos iki vienerių metų ir už leidimą prekiauti imama Alytaus miesto savivaldybės tarybos nustatyta vietinė rinkliava.

Daugelis prekiautojų jau yra sukakę senatvės pensijos amžių, todėl jiems taikoma 100 procentų lengvata (tik Alytaus miesto savivaldybės gyventojams) už vietinę rinkliavą, tačiau leidimą turėti jie privalo, taigi taip pat turi kreiptis į Turto valdymo ir verslo skyrių.

Artėja rugsėjo pirmoji, kada suintensyvėja prekyba gėlėmis, todėl prašome nepaversti miesto ištisiniu „turgumi“, visiems laikytis tvarkos, kadangi jos nesilaikymas užtraukia baudą nuo penkių iki dvidešimt aštuonių eurų.

 

Alytaus miesto sav. inf.

Dalintis:
  • googleplus
  • linkedin

Yra 0 komentarų

Palikite komentarą

Norite pareikšti savo nuomonę?
Parašykite atsakymą!