2016 m. spalio mėn. 13 d.

Du-evaldui

BC Dzūkija

 

Verslas
0

Rajono jaunimui patarimus dalijo Antanas Guoga

Rajono jaunimui patarimus dalijo Antanas GuogaAlytaus r. sav. nuotr.

 

Praėjusį savaitgalį Alytaus rajone Dauguose Europos Pralamento narys Antanas Guoga susitikęs su rajono jaunimu diskutavo apie verslumą, saviraišką, emigraciją ir pasitikėjimą savimi. Diskusiją moderavo Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas ir politologas Laurynas Kasčiūnas.

Europos parlamentaras, pasakodamas savo gyvenimo istoriją, sakė, kad ji nebuvo lengva. Politikas užaugo Alytaus rajone, čia išėjo verslo pradžiamokslį. Pirmąjį verslą A. Guoga išbandė Alovės seniūnijos Kalesninkų kaime, kur augino ir pardavinėjo pomidorus.

„Labai gerai prisimenu tą momentą, kai mano mama išvyko į Australiją. Aš vijausi traukinį, kuriame ji sėdėjo, bet ….“, – prisiminimais dalijosi A. Guoga. Jam teko nemažai laukti, kol galėjo išvykti į Australiją ir vėl pamatyti savo mamą.

Pasak A. Guogos, šiuolaikinis jaunimas turi visas galimybes išvykti į užsienį, įgyti patirties ir, jeigu yra Lietuvos patriotais, sugrįžti į savo šalį.

„Mano tikslas – klestinti Lietuva“, – susitikime su rajono jaunimu kalbėjo Europos Pralamento narys. „Bet kaip tą pasiekti – kitas klausimas“, – tęsė A. Guoga, pažymėjęs, kad vienam neįmanoma to padaryti. „Jūsų krašte tikrai yra gerų, dirbančių žmonių, pradedant meru A. Vrubliausku“, – kalbėjo svečias.

Jaunimas, susitikime dalyvavę verslininkai ir ūkininkai diskutavo su A. Guoga ir rajono meru A. Vrubliausku, L. Kasčiūnu dėl darbo vietų kūrimo, investicijų. Jauni žmonės dėstė savo mintis ir ateities planus.

  1. Guoga atsakė į jaunimo užduotus klausimus. Vienas jų – kaip gerai gauti apmokamą darbo vietą?

„Darbo vietų kūrimas turi prasidėti nuo jūsų pačių. Niekas už jus to nepadarys. Vienas kelias – susikurti darbo vietą pačiam, kitas – turėti žinių konkrečioje srityje ir, svarbiausia, nebijoti“, – patarimus dalijo A. Guoga, pridūręs, kad sėkmė susideda ir iš nesėkmių.

Europos Pralamento narys prisipažino, kad savo gyvenime išbandė įvairias veiklos sritis, teko patirti ir nuostolių, ir pakilimų. Pasak jo, lietuviams labai trūksta pasitikėjimo savimi.

Pastaruoju metu A. Guoga nemažai dėmesio skiria jaunimo verslumui skatinti, ne tik susitinka su jais regionuose, bet ir organizuoja įvairius renginius. Vienas jų vyks rugsėjo 9 dieną jaunimo programavimo konferencijoje Vilniuje. Renginyje bus siekiama rekordo – daugiausiai vienu metu programuojančio jaunimo. Konferencijoje planuoja dalyvauti apie 100 Alytaus rajono jaunimo.

Meras A. Vrubliauskas, apibendrindamas Dauguose vykusią diskusiją pažymėjo, kad galimybės Lietuvos jaunimui ir verslui nuo nepriklausomybės atkūrimo labai pasikeitė. „Šiandien jaunimas turi daug galimybių saviraiškai. Tik reikia turėti svajonę ir nebijoti prisiimti atsakomybės“, – sakė A. Vrubliauskas ir pakvietė A. Guogą investuoti Alytaus rajone.

Meras A. Vrubliauskas kartu su A. Guoga ir L. Kasčiūnu dalyvavo kryžiaus atstatymo renginyje Revų kaime, Miroslavo seniūnijoje, aplankė Simno mieste įsikūrusią Kaimynų bendruomenę, kuri savo iniciatyva prie Giluičio ežero įsirengė paplūdimį.

 

Alytaus r. sav. inf.

Dalintis:
  • googleplus
  • linkedin

Yra 0 komentarų

Palikite komentarą

Norite pareikšti savo nuomonę?
Parašykite atsakymą!