2016 m. spalio mėn. 23 d.

Du-evaldui

BC Dzūkija

 

Verslas
0

Senoviniai žaislai atgijo tautodailės dirbtuvėse

  • Modestos Kvedaravičiūtės nuotr.

Kiek kitokiu nei įprasta amatu užsiima Algirdas Juškevičius. Iš pradžių drožybos amatu susižavėjęs bei išlavinęs įgūdžius, tautodailininkas pradėjo gaminti ir medinius senovinius, istorinius žaislus. Medžio drožėjas, skulptorius, pedagogas vedė vaikams ir visiems norintiems mokymus apie senovinius žaislus ir pasakojo jų istorijas.

„Be drožybos gaminu medinius žaislus. Pastebėjau, kad tai įdomi tautodailės sritis, kuri apjungia istoriją, kultūrą ir teikia daug labai gerų emocijų. Todėl ne vienerius metus darau žaislus, mokau su jais žaisti, gilinuosi į šią temą. Šiais metais dalyvavau Varėnoje vykdytame senovinių žaislų gamybos projekte, o šiandien Alytuje vaikams ir visiems pageidavusiems rodžiau savo sukurtus žaislus“, – kalbėjo A. Juškevičius

Dar vaikystėje senelio dėka žaislininkystės amatu susidomėjęs A. Juškevičius juo užsiima ir iki šiol bei ieško vis naujų idėjų.

„Žaislų gamybai idėjų ir pavyzdžių semiuosi susipažindamas su Lietuvos muziejų eksponatais, domiuosi, kas yra surasta Lietuvoje ar užsienyje“, – pasakojo medžio drožėjas.

Pasak A. Juškausko, žaislų gamybos idėjų ar užuominų galima rasti istoriniuose šaltiniuose, paveiksluose, kuriuose galima netgi pamatyti žaidžiančius vaikus. Drožėją žavi ne tik žaislai, bet ir visa istorija, beisisiejama su žaislų atsiradimu, gamyba.

„Ne tik žaislai , bet ir istorinė rekonstrukcija mane vis labiau domina. Dabar atkuriu istorinius indus, kurie saugomi Lietuvos ir Europos muziejuose, bandau suprasti, kaip jie buvo pagaminti ir pats bandau juos atkurti. Kita sritis šalia drožybos yra atkūrimas, ne tik žaislų, bet ir kitų istorinių saitų siejamų su gilesnėmis amato žiniomis“, – pasakojo drožėjas.

Per daugiau nei 30 kūrybinės veiklos metų didesnių drožinių sukurta per 3000. Pagamintų žaislų kolekcija įvairi – nuo paprasčiausių iki lavinančių koordinaciją.

 

Modesta Kvedaravičiūtė

 

Dalintis:
  • googleplus
  • linkedin

Yra 0 komentarų

Palikite komentarą

Norite pareikšti savo nuomonę?
Parašykite atsakymą!