2016 m. lapkričio mėn. 28 d.

Du-evaldui

BC Dzūkija

 

Gyvenimas
0

Tautodailininkę sužavėjo verpimas rateliu

  • Modestos Kvedaravičiūtės nuotr.

 

 

Verpimas jau užmirštas amatas, verpti moka ir tuo užsiima nedaugelis, o Tautodailininkė Vida Valančienė nori atgaivinti šį amatą ir juo užsiimti. Pasak tautodailininkės, verpimu ji susižavėjo, kai palėpėje rado mamos verpimo ratelį ir panoro jį išbandyti.

„Aš pati visai neseniai susidomėjau šiuo amatu ir paskaičiusi sužinojau, kad seniau verpimo ratelis populiarus būdavo tik dvaruose. Pirmiausia susidomėjau mamos rateliu, vėliau Rumšiškėse domėjausi senoviniu rateliu, kurį sudarė didelė prieverpstė ir lenta“, – prisiminė V. Valančienė.

Verpimas nėra pirmas amatas, kuriuo susidomėjo tautodailininkė. „Ilgą laiką turėjau papildomą ugdymą mokykloje – pynimą iš vytelių. Su vaikais eidavome į pakeles, surasdavome žilvičio krūmą prisipjaudavome vytelių   ir tol dirbdavome, kol pagamindavome krepšelį. Buvo svarbu vaikams parodyti visą kelią nuo vytelių apdirbimo iki galutinio gaminio“, – pasakojo V. Valančienė

Tautodailininkė norėtų išbandyti dar daugiau amatų. V. Valančienė labai žavisi audimu ir norėtų išmokti austi, bet moters nuomone, tai egzotiškas amatas, kurį vargu, ar kada nors pavyks išbandyti.

 

Modesta Kvedaravičiūtė

 

 

Dalintis:
  • googleplus
  • linkedin

Yra 0 komentarų

Palikite komentarą

Norite pareikšti savo nuomonę?
Parašykite atsakymą!