2016 m. lapkričio mėn. 16 d.

Du-evaldui

BC Dzūkija

 

Namai
0

Vilna ir veltinis džiugina ir šildo

  • Alytaus r. Makniūnų mokyklos-daugiafunkcio centro nuotr.

Vėstant orams ir ilgėjant vakarams norisi įsikurti jaukiame namų kampelyje, paimti rankdarbį ir pradėti kurti. O technologijų mokytojos pradeda svajoti apie tai, kaip būtų puiku, kad šia  veikla susižavėtų kuo daugiau mergaičių. Vedamos šių minčių Makniūnų mokyklos-daugiafunkcio centro direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gita Sakalauskienė ir technologijų mokytoja Lidija Gruodienė vieną rudenišką spalio popietę pakvietė Raitininkų seniūnijos rankdarbių mylėtojas, mokytojas ir mergaites pakalbėti apie veltinį, vilną, rankų darbo kūrinius, jų kūrimo tradicijas ir taip paminėti Tarptautinę veltinio dieną.

Rankdarbių parodėlėje dalyvės galėjo gėrėtis nuostabiais veltais batukais, šalikėliais, segėmis, šlepetėmis, net katino guoliu. Šių rankdarbių autorės visiems pažįstamos Vilma Kazabuckienė ir Rasa Urbanavičienė. Mokytoja Rima Rinkevičienė ir mama Vilma Visockienė – puikios mezgėjos. Mokinių pamėgta technika – sausas vilnos vėlimas. Šia technika jos sukūrė linksmus paveikslėlius. Veikė pojūčių laboratorija: dalyvės bandė nustatyti aukščiausios kokybės vilną užrištomis akimis ir pasikliaudamos tik savo rankų pojūčiais, rankos nenuvylė… Vilnos vėlimo dirbtuvėse mergaitės mokėsi kurti paveikslėlius smaigstydamos vilną adata.

Popietė buvo smagi, kilo idėja susiburti į uždarą rankdarbių mylėtojų klubą ir susitikti dažniau… Minint Etnografinių regionų metus, šis renginys leido pajusti rankdarbių grožį, svarbą, tęstinumą, ryšį tarp įvairių kartų.

 

Alytaus r. Makniūnų mokyklos-daugiafunkcio centro inf.

Atgal
Dalintis:
  • googleplus
  • linkedin

Yra 0 komentarų

Palikite komentarą

Norite pareikšti savo nuomonę?
Parašykite atsakymą!